PDASoft

BlackBerry připravuje nové špičkové smartphony
Publikováno: Pondělí, 27.02. 2012 - 00:00:00
Téma: BlackBerry


Ačkoli není současná situace společnosti BlackBerry zrovna ideální, informace o přístrojích na letošní rok naznačují, že se příznivci značky mají na co těšit. Ačkoli nejsou zatím k dispozici žádné oficiální informace, je zřejmé, že připravované novinky BlackBerry London, Laguna a Lisbon budou stát za to.Během minulých dní se na internetu objevil plán společnosti BlackBerry na rok 2012. Vyplývá z něho skutečnost, že se výrobce chystá na trh uvést hned několik nových zařízení, to nejdůležitější - podrobnější informace o nich - zde však chybí. Některé informace se však podařilo vypátrat z jiných zdrojů. Velmi zajímavě vypadá zejména připravované BlackBerry London.

První obrázky tohoto telefonu s operačním systémem BlackBerry X (v té době systém ještě nebyl pojmenovaný jako BlackBerry 10) se na internetu objevily již loni na podzim, nutno však podotknout, že se dost lišily od obrázku, který je k dispozici nyní. Starší obrázky nabízely telefon s designovými prvky, které je možné nyní vidět u špičkového, a takové notně drahého, BlackBerry Porsche Design P9981.

Na obrázku, který se objevil později, je BlackBerry London podobný spíše tabletu PlayBook. Každopádně ani jeden z obrázků alespoň prozatím není oficiální, takže jak bude BlackBerry London nakonec skutečně vypadat, je zatím ve hvězdách.

Informace zatím naznačují také fakt, že BlackBerry London je připravováno pro britský (a zřejmě také evropský trh), zatímco další dvě novinky - nazývané Laguna a Lisbon - se budou prodávat v USA. Vzhledem k tomu, že BlackBerry je na americkém trhu stále jedničkou by také nebylo překvapením, kdyby jako první byly na trh uvedeny právě modely určené pro USA. Zde se bude BlackBerry ze svého systému BB10 určitě snažit těžit co nejdříve.

I o samotné hardwarové výbavě telefonů můžeme prozatím pouze spekulovat, psalo se ale o tom, že BlackBerry zkouší čipové sady TI OPAM5 i čipsety společnosti Qualcomm (dvoujádra na frekvenci 1,5 GHz). Vzhledem ke dřívějším praktikám společnosti je možné, že použije produkty obou společností. Čipové sady by se mohly objevit v evropských variantách telefonů, Qualcomm pak v amerických. Již se tomu tak stalo několikrát. Jisté však je, že BlackBerry 10 by na těchto procesorech neměl mít se svým chodem absolutně žádné potíže, což jsme si mohli ověřit díky tabletu BlackBerry PlayBook, který si se systémem poradil zcela korektně, i přesto, že v jeho útrobách pracoval procesor s frekvencí "pouhých" 1000 MHz.


Zdroj: Kevin Michaluk pro crackberry.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5414