PDASoft

Recenze externího reproduktoru Naztech N15 3.55 Mini Boom Speaker
Publikováno: Čtvrtek, 01.03. 2012 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Naztech N15 je zajímavé zařízení, které kombinuje funkcionalitu externího reproduktoru a hudebního přehrávače. Díky použití klasického 3,5 mm audio konektoru a vestavěné baterii se jedná o univerzální kousek využitelný s téměř libovolným mobilním telefonem či podobným zařízením. Pokud hledáte malý a dostatečně výkonný reproduktor, mohl by vás tento model zaujmout.Ačkoli jsou všechny přístroje se systémem webOS vybaveny reproduktorem, jen TouchPad je schopný adekvátně ozvučit alespoň menší místnost. Žádný z webOS telefonů není svým hlasitým reproduktorem schopný ozvučit jakékoli prostory, kde panuje alespoň minimální ruch. Naštěstí ale existuje celá řada externích reproduktorů, které je možné připojit prostřednictvím 3,5 mm audio jacku nebo bezdrátově prostřednictvím Bluetooth, a tuto nepříliš lichotivou situaci vyřešit. Má to ale i své záporné stránky, jako kupříkladu skutečnost, že většina takovýchto řešení není příliš mobilní. I zde naštěstí ale existují výjimky, které umějí skloubit mobilitu i dobrý zvuk. Jedním z takových řešení je i zařízení prodávané pod označením Naztech N15 3.55 Mini Boom Speaker. Zajímavé je, že kromě funkce reproduktoru může tento přístroj posloužit i jako jednoduchý MP3 / WMA přehrávač, protože obsahuje nejen slot pro paměťové microSD karty, ale také základní ovládací prvky. To vše by bylo výhodou, velká škoda je však minimální požadované amplifikace, kterou webOS jen těžko splňují.

Design přístroje se opravdu povedl. Tvar přístroje připomíná zploštělý golfový míček s výřezem uprostřed pro krátký audio kabel. Po obvodu přístroje výrobce rozmístil tlačítka pro ovládání hudebního přehrávače, miniUSB port (bohužel tak není možné používat stejné kabely jako pro webOS telefony) a slot pro microSD kartu. Tlačítko pro spuštění přehrávání (a pro aktivaci pauzy) poslouží zároveň jako vypínač. Zařízení v zapnutém stavu poznáte díky svitu modré LED diody. Tlačítka pro pohyb mezi skladbami slouží zároveň také pro regulaci hlasitosti - ale pozor - pouze pokud přístroj funguje jako nezávislý přehrávač. Pokud je připojen k externímu zdroji zvuku, reguluje se hlasitost pouze na připojeném přístroji. Podle údajů výrobce je hudební výkon 2 W a napájení zajišťuje 3,7 V Li-Ion akumulátor s výdrží čtyři hodiny.

Velmi zajímavá je konstrukce reproduktoru. Ten je složený ze dvou částí, které jsou propojeny jakousi "zkroucenou harmonikou." Konstrukce je rozkládací, při přenášení je možné k sobě obě poloviny stlačit zpět, při provozu však doporučuji obě poloviny, roztáhnout, protože se dočkáte přeci jen o něco plnějšího a bohatšího zvuku. Bohužel ne hlasitějšího, čímž se dostáváme k největší bolístce reproduktoru. Ten totiž potřebuje poměrně silný zvukový zdroj, což námi testované webOS přístroje příliš nesplňovaly. I takový HP Touchpad se svým vestavěným reproduktorem tudíž hlasitostí tuto kombinaci webOS telefonu a reproduktoru překonal.

Celkově se jedná o kreativní doplněk dostupný ve třech barevných provedeních (černém, modrém a růžovém), který může být zajímavým příslušenstvím pro řadu různých přístrojů s tím, že se dá využít i jako samostatný přehrávač. Bohužel se však nehodí pro použití s webOS telefony, ale to už je tak trochu jiná kapitola.


Zdroj: Jonathan I Ezor pro webOSnation.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5417