PDASoft

Total War Battles: Shogun - kolová strategie pro iPhone
Publikováno: Středa, 01.08. 2012 - 00:00:00
Téma: Apple iPhone


Turn-base strategie, nebo-li kolové strategie, nebo chcete-li ještě jinak tahovky, nejsou na iOS zrovna velmi rozšířeným žánrem, i když se (podle mého) jedná o naprosto skvělý typ strategie, vhodný např. do metra či tramvaje, kde s klasickou realtime strategií můžete velmi rychle pohořet jen proto, že zrovna musíte vystoupit, nebo uvolnit místo starším. Co tedy tento titul na displeje iPhone přináší dál?Total War Battles

Hlavní výhodou kolových strategií je především dostatek času na promyšlení své strategie, svého dalšího tahu a kroku, bez zbytečného stresu, zda stihnu včas oklikat tu správnou figurku a vrhnout ji do víru bitvy. To však není vše, co Total War Battles: Shogun pro iOS přináší. Těšit se můžete také na skvělou grafiku v provedení japonských kreseb a tekoucí animace, resp. animace vodních povrchů.

Děj hry vás zavede do japonského středověku, do období válek klanů, které mezi sebou bojovali s cílem sjednotit (řesněji podmanit si pod svojí vládou) všechny japonské ostrovy a stát se tak nejvyšším vládcem Japonska zvaným Šógůn.

Samotné herní prostředí je dvojí, jednak musíte získávat nová území pro další zdroje a svoji expanzi, ale zároveň chránit již dobitá územá, proti konkurenčním klanům. A nesmíme zapomenout na vlastní bitevní pole, které je rozděleno na šestiúhelníková políčka, po kterých se mohou vaše a nepřátelské jednotky pohybovat.

Vaše vojsko se může skládat ze samurajů, lučištníků, tajemných a zákeřných ninjů a chybět nebude ani kavalérie. Každé vítězství zvyšuje vaši zkušenost kterou můžete zúročit ve vylepšování týlových budov nebo upgradování vašich bojových jednotek.

Takže co víc k tomu říci? Snad jen: Ta ta tá tameni! (Vzhůru do boje!).

Min. požadavky: iOS 4.2
Cena: 5,49 USD
Ke stažení: iTunesTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5462