PDASoft

Recenze karetní hry Prší pro iPhone
Publikováno: Pátek, 31.08. 2012 - 00:00:00
Téma: Apple iPhone


Nedávno jsme představili karetní hru Prší pro iPhone od společnosti Zentity. A protože je čas letních prázdnin a dovolených, což je ten pravý okamžik pro otestování herní aplikace, přinášíme postřehy z jejího dlouhodobějšího užívání.Možná si řeknete, že na karetní hře Prší není co testovat, ale to se pletete! Stačí si vzpomenou na doby dětství, kdy jsme se na letním táboře o poledním klidu sešli v jedné chatce či stanu a místo odpočinku hráli karty. A samozřejmě Prší byla karetní hra, která hrála prim. Kolik bylo hádek o herní pravidla a výjimky, kolik vymlouvání na nepřehlednost karet apod.

A jak na tom je karetni hra Prší od společnosti Zentity?

Předně jsou k dispozici dva herní módy a to hra proti počítači, resp. iPhonu a hra s kamarádem, kdy iPhone "jen" nahrazuje balíček karet. Přiznám se, že druhou variantu jsem ani nezkoušel a snažil se psychologicky a intelektuálně rozdrtit procesor v iPhonu. Za sebe mohu říci, že herní algoritmus je vcelku povedený, i když podle mého odhadu jej dokáži porazit ve 2 případech ze 3. Poněkud záhadou mi bylo počítání karet po prohře. Nevím, zda je to chyba v aplikaci, ale za mých mladých let byl spodek, filek apod. počítán za vyšší, než běžné číslicové karty (sedmička, osmička apod.), přesto aplikace tyto karty počítá stylem 1+1, 1+2 atd. místo 10+1, 10+2 atd.

Díky lokálním modifikacím této celosvětové hry bych také uvítal konfigurační menu, kde by se dala upravit herní pravidla s možnostmi jako: vrácení do hry sedmičkou, nemožnost trumfování sedmičkami či zahrátím první karty ve hře.

Velmi příjemným zpestřením by byla i možnost navolit si jednohlavé karty, místo standardních dvouhlavích, které jsem už jako malý kluk neměl moc rád, pro jejich vizuální "komplikovanost".

Ale jako úplně nejlepší rozšíření hry bych uvítal možnost hraní s dalšími hráči a to buď přes internet, nebo přes WiFi či bluetooth.

Podle mého názoru musí být hra na iPADu poměrně luxusní, ale na displeji telefonu se jeví herní plocha poněkud malá, zvláště pokud vám protihráč vrátí čtvrtou sedmičku a máte ruku plnou karet, i když musím říci, že je toto velmi bravůrně řešeno. Komplikací je pouze samotné "lízání" karet, kdy si musíte karty nalízat pojedné (nechápu, proč bych si jedním líznutím nemohl do ruky nabrat všechny karty, které si z balíčku vzít musím). Bohužel se mi občas stalo, že karta nešla slíznout, protože jsem ji musel slíznout směrem k protihráči, nikoliv směrem k sobě.

Všechny výše uvedené výtky neberu jako kritiku aplikace, ale spíše jako náměty na možné vylepšení hry. Tak jako jsem před lety propadl passiansu Acid Solitaire, tek toto léto jsem chvíle odpočinku trávil s českým Prší a pilně uhrával malý kapitál (třeba někdy bude možné si jej vybrat v hotovosti). Když už jsme u virtuální měny ve hře, občas jsem měl pocit, že dostávám 100 Kč vklad pro hráče, i když nemám nulové konto, tj. nezačínám hrát. Bohužel to nemohu potvrdit, protože jsem přesný stav svého virtuálního měšce tak pečlivě nesledoval.A snad bude možné v budoucnu sledovat nejen stav měšce, ale i počet výher jako takových.

Velmi těším na další verzi hry Prší pro iOS a možná se v budoucnu dočkáme i mariáše!


Ke stažení: iTunes pro iPhoneTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5466