PDASoft

Mobilní telefon s E-Ink a Androidem
Publikováno: Pondělí, 29.10. 2012 - 00:00:00
Téma: Mobilni zařízení na cestách


Vypadá to, že se již konečně přiblížila doba, kdy mobilní telefon nebude třeba dobíjet každých pár dní (neřkuli desítek hodin). Jednou z prvních vlaštovek je mobilní telefon s OS Android čínské firmy Onyx.Každý, kdo se používá například čtečku elektronických knih Kindle, bude znát výhody spojené s E-Ink zařízeními - neuvěřitelná výdrž baterie a je velmi viditelný obsah displeje v přímém slunečním světle. To však přichází spolu s nevýhodami - v současné době jsou displeje pouze černobílé a znovunačtení stránky je pomalé - ale ve světle nevýhod jsou výhody v převaze a tak si E-Ink technologie rozhodně zaslouží své místo na slunci. Čtečka Kindle je perfektní zařízení právě pro E-Ink technologií, a i nový E-Ink telefon s Androidem od čínského výrobce Onyx směřuje, chce se stát mobilním telefonem budoucnosti, s nízkou spotřebou a skvělou čitelností na přímém slunci.

V tento okamžiku nejsou zatím známy přesné parametry přístroje, ale zařízení prá bude mít hmotnost do 100 gramů a poběží na ARM procesoru Cortex-A5. Video níže ukazuje E-Ink zařízení v akci. Je třeba poznamenat, že životnost baterie bude je 1 týden (bohužel ne 1 měsíc, jak je uvedeno ve videu), a že verze OS Android, která je bude v přístroji optimalizována pro LCD obrazovky a ne E-Ink displej, takže obnovovací frekvence by měla být vyšší, čeká na konečné uvolnění zařízení.

E-Ink telefon nebude vhodný pro pokročilé uživatele, kteří hltají multimédia a tedy potřebují rychlý displej s živými barvami, ale naopak bude určen pro ty, kteří potřebují levný telefon, který je třeba nabít jednou za týden. Takové uživatele tento přístroj jistě nalezne na rozvíjejících se trzích třetího světa s teprve budovanou komunikační infrastrukturou. Barevný E-Ink displej je také ve vývoji. Společnost Amazon předpokládá uvedení barevné čtečky Kindle v blízké budoucnosti.


Zdroj: AndroidOS.inTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5472