PDASoft

Palmknihy představily první podsvícenou čtečku na českém trhu
Publikováno: Pondělí, 07.01. 2013 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Společnost PalmKnihy uvádí na český trh první evropskou čtečku s podsvícením. Při zachování všech dosavadních výhod v podobě minimální hmotnosti či dlouhé výdrže baterie, si budou moci majitelé čtečky Cybook Odyssey FrontLight nově vychutnat své eknihy kdekoliv bez externího zdroje světa. Podsvícený displej poskytne možnost osvětlení v různé intenzitě podle potřeby.Ani s blížícím se koncem roku nepolevilo úsilí největšího českého distributora eknih společnosti PalmKnihy nabízet svým zákazníkům stále nové podněty. Nyní PalmKnihy přišly s první e-inkovou čtečkou s podsvětlením. Čtenáři si díky nové technologii v podobě neviditelné laminované světelné folie mohou užít svých eknih i v tmavém prostředí. „Podle našeho názoru jde aktuálně o nejlepší čtečku na trhu. FrontLight je první čtecí zařízení s podsvíceným displejem u nás. Ten umožňuje osvětlit čtený text ve dvaceti různých stupních intenzity. Záře z displeje však není oslňující jako tomu je u tabletů či počítačů,“ vysvětlil Jiří Vlček, ředitel společnosti Palmknihy.

Kromě praktického podsvícení se nová čtečka Cybook Odyssey FrontLinght pyšní rychlým dotykovým šestipalcovým displejem a 2 GB pamětí. Do čtečky se tak v základní výbavě vejde přibližně 2 000 knih. Náruživí čtenáři si mohou prostor ve čtečce rozšířit pomocí Micro SDHC až na 32 GB. Váha zůstává na sympatických 180 gramech. Součástí je samozřejmě české menu, podpora poznámek, anotací a výběr z 20 velikostí písma. Nechybí ani podpora mnoha formátů (eKnihy: ePub, PDF, Adobe® DRM, HTML, TXT, FB2; obrázky: JPEG, PNG, GIF, BMP, ICO, TIF, PSD). Čtečka Cybook Odyssey FrontLight je ke koupi na www.palmknihy.cz za 3 999 Kč.

Zájem o elektronické knihy neustále roste. V letošním roce se od ledna do listopadu prodalo skoro třináctkrát tolik knih, co v roce loňském za stejné období (47 007 versus 3 759 prodaných knih). Rostoucí zájem je způsoben také nárůstem počtu knih, které jsou v elektronické podobě dostupné. Jen letos přibylo 2 605 nových titulů.


Zdroj: PalmKnihy.czTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5477