PDASoft

Online nástroje pomáhají nerozhodnutým voličům
Publikováno: Čtvrtek, 17.10. 2013 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Rozhodování, komu dát hlas v parlamentních volbách, usnadní voličům přehled užitečných online nástrojů na platformě www.nasstat.cz, kterou spravuje Fond Otakara Motejla. Předvolební speciál obsahuje nejen oblíbenou volební kalkulačku, ale také životopisy kandidátů a jejich vazeb na české firmy a monitoring financování stranických kampaní.„Účast občanů ve volbách je klíčová pro zlepšení fungování našeho státu. Při rozhodování se dnes voliči nemusejí spoléhat jen na informace ze stranických kampaní a médií, ale mají k dispozici řadu online pomocníků,“ uvedl Robert Basch, předseda rady Fondu Otakara Motejla.

Fond Otakara Motejla podpořil 6 projektů, které poskytují voličům důležité informace o stranách a kandidátech. Například Transparency International a sdružení Naši politici díky fondu jednotnou metodikou hodnotí finanční zdroje a průhlednost financování kampaní devíti stran s nejvyššími předvolebními preferencemi. Analytici projektu Demagog.cz se naopak soustředí na faktické výroky politiků a ověřují jejich pravdivost. Zaměří se například na 24 předvolebních Interview Daniely Drtinové a závěrečnou „superdebatu“ s celostátními stranickými lídry na České televizi.

Volbami přitom projekty nekončí. V projektu Rekonstrukce státu bude Fond Otakara Motejla ve spolupráci s dvacítkou partnerských organizací prosazovat přijetí 8 klíčových protikorupčních zákonů. Závazek, že tyto zákony podpoří, podepsalo již více než 800 kandidátů.


Zdroj: Fond Otakara MotejlaTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5500