PDASoft

Česká hra pro iOS - Zachraňte šneka!
Publikováno: Pátek, 25.10. 2013 - 07:00:00
Téma: Apple iPhone


Studio Alda Games je nováčkem mezi vývojáři počítačových her. Vzniklo v Brně roku 2013 a v krátkém čase od svého založení vytvořilo podařený debut s názvem Zachraň šneka. Jde o logickou hru pro tablety, chytré telefony a multimediální přehrávače se systémem iOS a Android, kterou si již několik dnů může každý zájemce stáhnout zcela zdarma z AppStore i Google Play.Ambice nadšenců z Alda Games nejsou malé. Zpočátku se chtějí stát česko-slovenskou jedničkou na trhu mobilní zábavy a postupně zakotvit i v žebříčku TOP 25 her na celém světě. Aleš Kříž, hlavní vývojář a vedoucí studia, argumentuje jasně:

"Segment mobilní zábavy raketově roste a téměř každý, kdo má motivaci a dostatečné schopnosti, dokáže dosáhnout alespoň lokálního úspěchu. Když k tomu přidáte i lásku ke hrám, odhodlání a dlouholeté hráčské zkušenosti, máte šanci zaujmout i v rámci globálního trhu. Samozřejmě, za vším je množství probděných nocí, nekonečné testování i boj o získání pozornosti hráčů, zaplavených množstvím zajímavých titulů, ale pokud vytrváte a svým hrám vdechnete duši, nemůžete neuspět."

Prvním počinem skupiny mladých vývojářů je hra Zachraň šneka, ve které se hráč dostává do role ochránce bezbranných hlemýžďů. Plže totiž ohrožuje hned několik druhů nebezpečí – padající kameny, spalující sluneční paprsky nebo ostré připínáčky rozeseté po zemi. Úlohou hráče je pomocí předmětů vytvořit mezi hrozbami a hlemýždi bariéru, nebo je dopravit do úkrytu. Přitom také musejí sbírat hvězdičky a dbát na časový limit, jelikož právě tato kritéria hodnotí jeho úspěšnost. Mimo zapojení logického myšlení a odhadu se tak hráč musí snažit o rychlé zhodnocení situace a učinění správného rozhodnutí.

Titul je postavený na herním enginu Unity, obsahuje 24 úrovní rozdělených do tří stupňů obtížnosti a odehrává se v přírodním mikrosvětě drobných živočichů. Hra je plně lokalizována do osmi jazyků – češtiny, angličtiny, němčiny, ruštiny, španělštiny, francouzštiny a tradiční i zjednodušené čínštiny. Většina grafických prvků je ručně kreslených a působí příjemným dojmem. O tom, proč se studio rozhodlo v době moderních grafických metod pro právě tento přístup, hovoří opět Aleš Kříž:

"I přes možnosti současných technologií jsme zvolili ručně kreslenou grafiku. Zčásti kvůli určité nostalgii a vzpomínkám na doby, kdy hry nebyly přeplněné bombastickými efekty a explozemi, a také proto, že Zachraň šneka chceme přiblížit co nejširšímu publiku. Grafika má oslovit děti i dospělé a stejným směrem je orientovaný i herní zážitek."

Titul je lokalizován do mnoha jazyků: angličtiny, němčiny, ruštiny, francouzštiny, španělštiny a tradiční i zjednodušené čínštiny. Hra je k dispozici pro zařízení se systémem iOS i Android a v blízké budoucnosti bude přístupná i pro další populární platformy. Hra je zdarma a můžete ji získat přímo z AppStore nebo Google PlayTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5502