PDASoft

Měříme pixely přímo na displeji Android zařízení
Publikováno: Pátek, 18.04. 2014 - 07:05:00
Téma: Software Android


Knižní čtvrtek

Správnost implementace grafického návrhu si nyní mohou vývojáři nativních aplikací i mobilních webů přeměřit přímo na displeji Android zařízení. Aplikace Pixel Ruler od českého vývojáře Vladislava Skoumala přináší na Android pravítko, se kterým lze měřit v jakékoliv nainstalované aplikaci i webovém prohlížeči.Správnost implementace grafického návrhu si nyní mohou vývojáři nativních aplikací i mobilních webů přeměřit přímo na displeji Android zařízení. Aplikace Pixel Ruler od českého vývojáře Vladislava Skoumala přináší na Android pravítko, se kterým lze měřit v jakékoliv nainstalované aplikaci i webovém prohlížeči.

Doposud tento typ aplikace na trhu chyběl. “Velmi mne omezovalo, že nebylo možné změřit si rozměry jednotlivých prvků designu přímo na telefonu a tak jsem se rozhodl vytvořit si pro tento účel specializovanou aplikaci.” říká autor aplikace Vladislav Skoumal. Mobilní vývojáři si tak až nyní mohou užívat stejný komfort jako jejich desktopoví kolegové.

Podporováno je měření jak přímo v pixelech (px), tak i v density-independent pixelech (dp) a scale-independent pixels (sp), specializovaných jednotkách sloužících pro jednotné zobrazení nezávisle na DPI daného displeje. Výhodou je i možnost pravítka dokovat a odklidit je tak z pracovní plochy na okraj displeje.

Od Androidu verze 4.2 je plně podporována systémová funkce “Maginification gestures”. Pomocí ní je možné trojitým klikem zvětšit libovolnou část obrazovky a přesně změřit zkoumaný prvek.


Cena a dostupnost

Plná verze, 0.99 USD: play.google.com/store

Zkušební verze, ZDARMA: play.google.com/store


O autorovi

Vladislav Skoumal se již přes pět let pohybuje ve světě mobilních aplikací, podílel se například na projektech Zapádluj!, Výmoly, Settle Up, nebo Natoč video.Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5516