PDASoft

Komplexní mobilní zabezpečení Check Point Capsule
Publikováno: Čtvrtek, 13.11. 2014 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Check Point logo

Společnost Check Point Software Technologies Ltd., světový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil komplexní mobilní řešení Check Point Capsule, které nabízí bezkonkurenční ochranu podnikových dat a mobilních zařízení, a to kdykoliv a kdekoliv.V průzkumu 2014 Mobile Security Survey společnosti Check Point, kterého se zúčastnilo téměř 800 IT odborníků, více než polovina dotázaných uvedla, že spravují podniková data na soukromých zařízeních zaměstnanců. Téměř všichni respondenti (98 %) vyjádřili znepokojení nad dopadem mobilních bezpečnostních incidentů na jejich organizaci a 82 % dotázaných bezpečnostních odborníků očekává nárůst počtu mobilních bezpečnostních incidentů v roce 2015. Masivní nárůst použití mobilních zařízení v rámci organizace bude i nadále výzvou pro IT a bezpečnostní týmy, které čelí komplikovanější správě mobilní bezpečnosti a jsou vystaveni stále větší hrozbě ztráty dat. Check Point Capsule řeší tyto výzvy tím, že nabízí komplexní mobilní řešení, které zajistí funkční zabezpečení bez ohledu na zařízení nebo pohyb dat.

„Check Point Capsule je výjimečné rozšíření našich špičkových podnikových bezpečnostních řešení. Ochrana informací, bez ohledu na zařízení nebo místo, je jednoznačnou nutností pro všechny organizace a jsme rádi, že můžeme nabídnout vícevrstvé mobilní řešení, které je intuitivní a bezpečné,“ říká Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software Technologies. „S řešením Check Point Capsule mají organizace bezkonkurenční zabezpečení pro jakékoliv zařízení a jakýkoliv dokument.“

Check Point Capsule je jednotné řešení, které nabízí vícevrstvou ochranu, včetně technologií pro:

  • Zabezpečený přístup k práci: Ochrana firemních dat na mobilních zařízeních, aniž by bylo nutné spravovat celé zařízení. Check Point Capsule vytváří bezpečné firemní prostředí a odděluje podniková data od osobních dat a aplikací na mobilních zařízeních. To umožňuje uživatelům bezpečně používat podnikové aplikace prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní, kde uživatelé mají na jeden dotek přístup k firemním e mailům, souborů, adresářům, firemním kontaktům a kalendářům, aniž by to ovlivnilo jejich osobní data.
  • Bezpečné obchodní dokumenty: Check Point Capsule zabraňuje interním a externím únikům dat připojením zabezpečení, které je spojeno s konkrétním dokumentem a tím zabezpečuje obchodní dokumenty kdekoliv. Oprávnění uživatelé mají snadný a transparentní přístup k chráněným dokumentům na jakémkoliv zařízení.
  • Ochranu před hrozbami kdekoliv: Rozšiřuje firemní bezpečnostní politiky pro ochranu zařízení před hrozbami při pohybu mimo podnikovou síť. Check Point Capsule skenuje veškerý provoz z mobilních zařízení v cloudu a zabraňuje v přístupu ke škodlivým souborům a webovým stránkám, chrání před poškozením boty a dalšími kybernetickými hrozbami. Doposud nejpokročilejší zabezpečení podporuje různé platformy a operační systémy, včetně iOS, Android, Windows a MacOS.

„Zákazníci společnosti Gotham čelí stále komplikovanější správě mobilních zařízení. Jsme nadšeni, že Check Point přináší na tento trh vyspělou vizi,“ říká Ken Phelan, technologický ředitel společnosti Gotham Technology Group.

„Organizace jsou stále více závislé na zapojení soukromých mobilních zařízení do podnikových sítí a zlepšování podnikových procesů, přesto mobilní zabezpečení i nadále zaostává. Nástroje, které řeší jen jednu oblast, pomáhají provozu IT, ale neposkytují skutečně komplexní podnikové mobilní bezpečnostní řešení. Check Point Capsule je osvěžující alternativou, která může překlenout mobilní bezpečnostní mezeru,“ říká Jon Oltsik, senior principal analyst ve společnosti Enterprise Strategy Group. „Check Point Capsule je jeden z mála mobilních bezpečnostních produktů, který poskytuje ochranu před hrozbami, kontrolu zabezpečení dat na úrovni dokumentů a granulární řízení přístupu, což pomáhá zmírnit bezpečnostní rizika a zároveň umožňuje mobilní podnikové procesy.“

„Check Point Capsule je inovativní mobilní bezpečnostní řešení nové generace, které poskytuje potřebnou ochranu vycházející ze skutečných mobilních potřeb organizací. Používání mobilních zařízení v podnikových sítích bude častější a běžnější a Check Point Capsule je skvělé rozšíření špičkového podnikového zabezpečení Check Point pro stále mobilnější pracovníky,“ dodává Dor.


Pro více informací o Check Point Capsule navštivte stránky: www.checkpoint.com/capsule.Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5538